Goran Guksić

redovan član

JEZEVA-KUCICA-1

 

 

 

 

 

 

 

rođen je 23.01.1987. u Osijeku. Završio je I. Opću Gimnaziju u Osijeku i po završetku iste upisuje jednopredmetni studij Povijesti umjetnosti na Sveučilištu u Zadru. Teška se srca odlučuje prekinuti svoju karijeru promatrača umjetnosti te upisuje studij Glume i Lutkarstva na Umjetničkoj Akademiji u Osijeku 2006. godine kako bi se iz gledališta preselio na scenu.

  1. upisuje preddiplomski studij Glume i Lutkarstva na Umjetničkoj Akademiji u Osijeku i do 2009. još kao student surađuje s Dječjim kazalištem Branka Mihaljevića u Osijeku, HNK Osijek i Gradskim kazalištem Joza Ivakić u Vinkovcima.
  2. završava preddiplomski studij Glume i Lutkarstva na Umjetničkoj Akademiji u Osijeku
  3. počinje raditi u Gradskom kazalištu lutaka u Rijeci kao glumac-lutkar, a surađuje i s teatrom HKD u Rijeci
  4. upisuje diplomski studij Glume i Lutkarstva na Umjetničkoj Akademiji u Osijeku i za vrijeme studija surađuje s HNK Varaždin
  5. završava diplomski studij Glume i Lutkarstva na Umjetničkoj Akademiji u Osijeku
  6. napokon dolazi u Zagreb gdje radi na predstavama u produkciji ITD teatra, Tirena teatra, te surađuje i s kazalištem Merlin
  7. započinje i suradnju s teatrom PocoLoco gdje povremeno sudjeluje u programu “Priča mi se priča”

Do sada je imao sreću raditi predstave s redateljima s kojima je izuzetno želio surađivati i ostvario je uloge na koje je vrlo ponosan.

 

Radno iskustvo:

Profesionalne produkcije:

  1. Stoppard: Rosencrantz i Guildenstern su mrtvi; režija: Zlatko Sviben, uloga: glumac u kazališnoj trupi; Osječko ljeto kulture
  2. Međimurec: Zastave, barjaci, stjegovi; režija: Georgij Paro; uloge: drugi žandar, drugi partizan, prvi stražar, drugi milicioner; HNK Osijek

A.S. Puškin: Bajka o caru Saltanu; režija: Judmila Fedorova; uloga: Gvidon; Dječje Kazalište Branka Mihaljevića, Osijek

  1. Janković: Tri prašćića; režija: V. Janković, uloga: Kupusić; Gradsko kazalište Joza Ivakić, Vinkovci
  2. Collodi, Magdalena Lupi: Pinocchio; režija: Edi Majaron, uloge: Zrikavac, Pullcinella, Lisica, Dječak 2; Gradsko Kazalište Lutaka, Rijeka
  3. Spasojević: Metak za sve; režija: Nemanja Ranković, uloga: Klinac; HKD Teatar, Rijeka

Magdalena Lupi – Žak Valenta: Cirkus Klaunovski, režija: Žak Valenta, uloga: Žan, Gradsko Kazalište Lutaka, Rijeka

Saša Anočić: Gulliver u zemlji malih ljudi, režija: Saša Anočić, Gradsko Kazalište Lutaka, Rijeka

Zijah Sokolović: Telefon, režija: Zijah Sokolović, Thearto Projekt

  1. Shakespeare: Mletački trgovac; redatelj: Robert Raponja, uloga: Leonardo, HNK Osijek
  2. Nola: Zdenkin striptiz; redatelj: Robert Raponja, uloga: Oskar Harmosh, Plesač, Umjetnička akademija, Osijek
  3. Wilde: Važno je zvati se Ernest; režija: Robert Raponja, uloga: Gribsby, Umjetnička akademija, Osijek

Autorski projekt: Pink Cloud, režija: Goran Guksić, Mate Nagy, Katarina Ranković, Katica Šubarić, Tamara Komatović, uloga: glumac, ADK, Ulm

Susanne Meyer: Zuckloss 10, režija: Susanne Meyer, uloga: mladić, ADK, Ulm

  1. Kosec-Torjanac: Ruke po Ranku; redatelj: Dubravko Torjanac; uloge: pisac, svećenik, prodavač krema za ruke, osuđenik, dječak, otac, projekcije; HNK Varaždin, Varaždin
  2. Franceschi: Šah Brat; redatelj: Jernej Kobal; uloga: Antonio; HNK Varaždin, Varaždin

A.P. Čehov: Višnjik; redatelj: Boris Kobal; uloga: Trofimov; HNK Varaždin, Varaždin

  1. Shakespeare: Romeo i Julija; redatelj: Dubravko Torjanac; uloga: Romeo; HNK Varaždin i Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku, Osijek
  2. Sviben (motivi B. Ćopić): Ježeva kućica; redateljica: Tamara Kučinović; uloga: Vepar; HNK Varaždin i KD Pinklec
  3. Zajec: Svinje; redatelj: Damir Zlatar Frey; uloga: Mala Ibru; HNK Varaždin
  4. Lozica, O. Baljak i G. Guksić: Prvi put kad sam ti vidjela lice; redateljica: Olja Lozica; uloga: Karlo; ITD teatar
  5. Horvat: D(n)o dna; redateljica: Tina Hofman; uloga: Goran; teatar Tirena
  6. Delbianco i Merlin: Kako je Potjeh tražio istinu; redateljica: Ana Merlin; uloga: Potjeh; kazalište Merlin

Braća Grimm i M.Katić: Princeza i žaba; redateljica: Renata Carola Gattica; uloga: Žaba/Princ; “Priča mi se priča” teatra PocoLoco

V.Nazor i D.Fajdić: Bijeli Jelen; redateljica: Morana Dolenc; uloge: Gagarilo, Lovac, Vjeverica, Stjepan, Vitorog, Bijeli jelen, Ćuko, Ljumo, Sivko; “Priča mi se priča” teatra PocoLoco

 

Ispitne produkcije:

  1. Shakespeare: Oluja; profesor: Edi Majaron, uloge: Trinkulo, Ariel; ispitna predstava
  2. Marber: Bliskost; profesor: Branko Ilić, uloga: Larry; ispitna predstava
  3. Büchner: Woyzeck; profesor: Brane Vižintin, uloga: Woyzeck; ispitna predstava
  4. Nijinsky: Poslijepodne jednog fauna; profesorica: Barbara Matijević, uloga: Faun; ispitna predstava

A.P. Čehov: Prosidba; profesor: Željko Vukmirica, uloga: S.S. Čubukov; diplomska predstava

A.P. Čehov: Život u upitnicima i uskličnicima; profesor: Željko Vukmirica, uloga: Glumac; diplomska predstava

  1. Shakespeare / G. Guksić: Macbeth; profesor: Brane Vižintin, uloga: Kralj, Macbeth, Macduff, Animator 1; diplomska predstava