Sara Ipša

redovna članica

Sara Ipša

 

 

 

 

 

 

 

Rođena 1992. godine u Varaždinu.

OBRAZOVANJE

2016. Faculty of Theatre and Television Cluj-Napoca, Rumunjska (Erasmus razmjena) odsjek: Gluma

2013. – 2016. Umjetnička akademija u Osijeku, odsjek: Gluma i lutkarstvo                       Titula: prvostupnica (baccalaurea) glume i lutkarstva

Neformalno kazališno obrazovanje

2011. – 2013. članica Zagrebačkog plesnog centra, suvremeni ples

2010. – 2013. članica dramskog studija Centra za kulturu Trešnjevka, Zagreb

2007. – 2011. članica Kazališnog studija mladih HNK u Varaždinu

2006. – 2010. članica plesnog studija Vindi Varaždin, suvremeni ples

1996. – 2006. članica Ritmičko – gimnastičkog kluba Vindija Varaždin

Glumačke radionice

2016. Leonid Buldakov: Biomehanika za glumce i plesače po metodi Škole – studija MHAT, Zagrebački plesni centar

Moskovski MHAT:                                                                                                                                   – Viktor Rižakov: Teatar kao komunikacija, glumačke radionice, Dubrovnik Art Forum, Dubrovnik                                                                                                                                                 – Tatjana Pihonjina: Zvukovno – glasovna glumačka radionica, Dubrovnik Art Forum, Dubrovnik                                                                                                                                                 – Marina Dravasekova: Slobodno tijelo – slobodan zvuk, glumačka radionica, Dubrovnik Art Forum, Dubrovnik                                                                                                                             – Vladimira Sažina: Scenski pokret, glumačko – plesna radionica, Dubrovnik Art Forum, Dubrovnik

2015. Hathazi Andras: The turning point, glumačka radionica, Dionizijev festival, Đakovo   – Teresa Brayshaw: Feldenkreis metoda, Dionizijev festival, Đakovo

2016. Joško Ševo: Kratki rezovi, glumačka radionica, Dionizijev festival, Đakovo                   – A. Acev: Meyerhold – biomehanika, radionica pokreta, Dionizijev festival, Đakovo               – Elena Lindtnerova: Glumački pokret, Peta međunarodna revija lutaka, Osijek

Pohađala i brojne plesne radionice.

Predstave

Znanstveno – umjetnička manifestacija,  u čast Juliju Kniferu, Galerija likovnih umjetnosti u Osijeku, 2014.

Borivoj Radaković: Breza, režija: Želimir Mesarić, uloga: Jela, HNK Varaždin, 2010.

Marin Držić: Dundo Maroje, režija: Vasilij Senjin, uloge: Rimljani, Našijenci, HNK Varaždin, 2008.

Odigrala brojne predstave s Kazališnim studijem mladih HNK u Varaždinu pod umjetničkim vodstvom Vesne Stilinović.

Igrala u desetak plesnih predstava.

Film

Izgubljeni (kratkometražni film), režija: Bojan Radanović, Ziaproduction, Zagreb, 2013.

Nagrade

Dobitnica mnogih međunarodnih i državnih nagrada i priznanja u ritmičkoj gimnastici.